NASZE REFERENCJE

Dominika - Rybnik

Serdecznie polecam firmę WMDOM z Rybnika. Zdecydowaliśmy się na dość wymagający projekt „dom na parkowej 4” i po przejrzeniu wielu ofert firm budowlanych, ta okazała się najlepsza. Dla laików budowlanych firma będzie strzałem w dziesiątkę, ponieważ każdy etap budowy został dokładnie omówiony. Od A-Z załatwiają wszystkie formalności związane z budową. Współpraca z architektem - Panem Wojciechem podczas adaptacji zaowocowała idealnym projektem dostosowanym do naszych potrzeb. Każdorazowo odpowiadał na każde pytanie i szybko rozwiewał wątpliwości odnośnie zmian, które chcieliśmy wprowadzać. To samo mogę powiedzieć o współpracy z właścicielem firmy Panem Tomaszem - szybko, sprawnie i konkretnie. Etap początkowy rozpoczynaliśmy rozmową z Panem Markiem, który również już na samym początku doradzał nam w kwestii rekuperacji czy pompy ciepła. Ja jestem bardzo zadowolona z współpracy i serdecznie polecam każdemu, kto chce wybudować dom kompleksowo bez biegania po urzędach i nie ma czasu na ciagle dogrywanie i doglądanie ekipy. Pozdrawiam!

Anna - Rybnik

Minęło parę tygodni od montażu instalacji fotowoltaicznej. Jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni. Wszystkie etapy montażu przebiegły bezproblemowo i terminowo. Firma WMDOM oraz jej projektanci i specjaliści potrafią doradzić, doskonale pilnują wykonania wszystkich robót. Pomagają w załatwieniu wszystkich formalności związanych z dofinansowaniem. Mogę bez obaw polecić tę firmę innym osobom, które planują montaż fotowoltaiki.

Aneta - Rybnik

Firma WMDOM to rzetelna firma, kontakt z właścicielami bardzo dobry, wszystko wyjaśniają doradzają, profesjonalne i indywidualne podejście do budowy. Kupujemy swój wymarzony segment i jak do tej pory wszystko jest ok :) Jak najbardziej Polecamy :)

Dawid - Radlin

Godni polecenia wykonawcy fotowoltaiki. Piszę opinię dopiero pięć miesięcy po założeniu instalacji (5.04kV- dach kryty dachówką). Przez ten czas wszystko działa i wygląda bez zarzutu, a w tym okresie zwykle wychodzi najwięcej popełnionych błędów i niedoróbek. Pan Tomasz to nie jest człowiek który od wczoraj postanowił zająć się branżą ale fachowiec z wiedzą zdobywaną latami - szczególnie z zakresu OZE i budownictwa niskoenergetycznego. Doradził, policzył i widać że wie o czym mówi. Przez okres montażu (5 dni roboczych) codziennie nadzorował pracowników. Sam Pan Tomasz pokazał się jako człowiek uczciwy i zwyczajnie dobry, a samych pracowników też dobiera chyba według tego klucza. Kiedy ja zwracałem uwagę na jakość ich pracy, żona zauważyła że na trawniku nie ma petów i nikt nie klnie. To może szczegóły ale też składają się na pozytywny obraz całej ekipy. Do tego cena realna, wiadomo od początku za co się płaci - dużo niższa do cen z kalkulacji Taurona. Polecam z pełnym przekonaniem.

Dominik - Pyskowice

Budowa domu w dzisiejszych czasach to wyzwanie. Co prawda projekt da się przygotować dobrze, dostępność technologii jest ogromna ale nic to nie da jeśli wykonawca nie będzie miał dostatecznego doświadczenia i kwalifikacji do realizacji założeń projektowych. W tym kontekście firmę WMDOM oceniam bardzo pozytywnie. Elastyczność, dostępność, terminowość, odpowiednie kwalifikacje i to co dla mnie niezwykle istotne – pokora. Nie sztuką jest stwierdzić „damy radę”. Sztuką jest przyznać się, że w danej technologii jeszcze nie mamy doświadczeń ale jednocześnie zrobimy co w naszej mocy by ją poznać i skutecznie zastosować. Odrębną kwestią jest sztuka przyznania się do błędu i naprawienie go. Mówi się, że „nie myli się tylko ten co nic nie robi”. Owszem, w trakcie budowy zdarzyło się kilka drobnych błędów ale one są na każdej budowie. Nie każdy natomiast potrafi się z nimi zgodzić i je naprawić. I za to najbardziej cenię p. Tomasza Niewelta – uczciwe podejście i odwaga w braniu na siebie odpowiedzialności. No i fachowa porada w urealnianiu rozwiązań projektowych. Na koniec dziękuję kierownikowi robót Panu Markowi a także Panu Ryśkowi i Jurkowi za cierpliwość i fachowość. Polecam współpracę z WMDOM przy realizacji swego pomysłu na dom!

Jacek i Dorota - Wojkowice

Z firmą WMDOM mam rozpoczętą budowę domu jednorodzinnego, na tą chwilę jestem w czwartym etapie budowy i jestem bardzo zadowolony z postępujących prac oraz z bardzo dobrego kontaktu z właścicielem firmy Panem Tomaszem. Zawsze odpowiada na telefony oraz stawia się na umówione spotkania na budowie, szczerze polecam współpracę z tą firmą przyszłym inwestorom.

Aneta - Rybnik

Firma WMDOM to rzetelna firma, kontakt z właścicielami bardzo dobry, wszystko wyjaśniają doradzają, profesjonalne i indywidualne podejście do budowy. Kupujemy swój wymarzony segment i jak do tej pory wszystko jest idealnie . Jak najbardziej Polecamy.

Aleksandra i Adam - Bełsznica

Polecam każdemu! Budowa domu w 2017 i 2018 roku przebiegała sprawnie, Pan Tomasz Niewelt i jego pracownicy byli zawsze do dyspozycji, a każda napotkana trudność szybko znalazła satysfakcjonujące rozwiązanie.

Bogdan – Smolnica koło Gliwic 2017 rok

Do budowy domu pasywnego przygotowywałem się od kilku lat:
  • studiowałem literaturę (pompy ciepła, wentylacja z odzyskiem ciepła, gruntowe wymienniki ciepła, własny prąd z fotowoltaiki)
  • przeglądałem projekty (ukształtowanie bryły budynku i funkcji pomieszczeń, rozmieszczenie okien możliwie tak by latem były w cieniu a jesienią, zimą i wiosną dogrzewały dom).
Na marginesie, wielką pomoc stanowiły liczne szkice (w tym modelowego domu pasywnego) oraz opisy badań (wydawnictwa Agory, GW) i doświadczeń zachodnich firm (Niemcy, Holandia, Dania ..). Z takim bagażem i działką z dobrą ekspozycją na południe, w 2016r. szukałem pilnie projektanta i wykonawcy pod klucz wyobrażonego domu. I znalazłem partnera pana Tomasza Niewelta. WMDOM w niespełna rok, w nieustannym dialogu – momentami trudnym, zaprojektowała i wybudowała pod klucz parterowy dom pasywny z nowoczesnymi systemami technicznymi. Mieszkamy w nim od paru miesięcy i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Anna z mężem – Gliwice 2016 rok

Do budowy domu przygotowywaliśmy się z dużym wyprzedzeniem podejmując wizyty w nowych domach znajomych, dyskutując z nimi oraz zbierając przeróżne informacje z internetu, czasopism i książek. Bardzo trudno jest odróżnić głośny marketing, pozorne zachwyty nad katalogowymi obrazkami podkolorowanymi w Photoshopie od faktycznie praktycznych rozwiązań, które na domiar idą w parze z estetyką. Jeszcze większym wyzwaniem jest wyobrazić sobie siebie, swoją rodzinę i nieokreśloną przyszłość w murach domu, który ma wyrosnąć na kilkusetmetrowym kawałku łąki. Plany te najpierw podzielił z nami architekt, a następnie urzeczywistniła je firma WMDOM.

W naszym przypadku wybór wykonawcy nie był przypadkowy. Już po obserwacji zrealizowanych domów, po analizie przedstawionych projektów, a przede wszystkim po paru bardzo rzeczowych spotkaniach nabraliśmy przekonania, że Pan Tomasz jest wykonawcą, któremu możemy zaufać i z którym potrafimy się dobrze zrozumieć. Ujęła nas przede wszystkim Jego ogromna wiedza i doświadczenie w budownictwie niskoenergetycznym. Potrafił odpowiedzieć na wiele trudnych pytań, na które praktycznie nie znali odpowiedzi inni, potencjalni wykonawcy. Co więcej, Pan Tomasz wyszedł naprzeciw proponując swoje koncepcje i było to niezwykle pomocne w wyborach tych praktycznych, czasami nawet niedrogich, ale zarazem błyskotliwych rozwiązań, spełniających z nawiązką nawet bardzo wymagające kryteria. Z drugiej strony cenimy uczciwość, szlachetne postawy i elastyczność, a takie z pewnością cechują Pana Tomasza i rzeczywiście podczas realizacji mieliśmy możliwość się o tym przekonać.

Firma WMDOM zaoferowała nam nie tylko swoje solidne, nowoczesne rozwiązania, które w pełni nas przekonały i sprawują się bardzo dobrze. Firma ta była także otwarta na nowe wyzwania, które ambitnie urzeczywistniła, czasami z nakładem dodatkowej pracy na doprowadzenie ostatecznego efektu do perfekcji. Jednocześnie takie podstawowe elementy sztuki budowlanej jak proste ściany, dobrze wykończony dach czy poprawnie wymierzone schody zostały rzetelnie wykonane. W rezultacie po ukończeniu budowy pozostaje bardzo dobre wrażenie i ogromna satysfakcja. Co więcej, testy szczelności i kamerą termowizyjną potwierdziły, że nasz dom będzie wyjątkowo tani w eksploatacji oraz przyczyni się do troski o środowisko naturalne, prawie nie zużywając zasobów.

Ania i Darek – Nieborowice 2016 rok

Firma “WMDOM” podjęła się dla nas budowy i wykończenia domu jednorodzinnego. Współpraca od samego początku układała się bardzo dobrze. Wszelkimi formalnościami związanymi z budową zajmował się Pan Tomasz. Za adaptację gotowego projektu, wprowadzenie sugerowanych przez nas zmian fachowe doradztwo przy doborze materiałów i technologii odpowiedzialni byli pracownicy Pana Tomasza. Etap budowy przebiegał szybko i bezproblemowo. Firma otwarta była na ewentualne propozycje zmian które w trakcie budowy „rodziły się” w naszych głowach. Od roku mieszkamy w naszym wymarzonym domu. Polecamy firmę “WMDOM”

Aneta i Michał – Rybnik 2015 rok

Budowa domu to duże wyzwanie zwłaszcza dla osoby, która robi to pierwszy raz i nie ma doświadczenia . W takiej sytuacji, nie pozostaje nic innego jak poszukać firmy, która zajęłaby się tym fachowo i rzetelnie. Zależało Nam by dom był wybudowany w oparciu o najnowsze technologie i tu bezcenna okazała się pomoc Pana Tomasza Niewelt. Już po pierwszym spotkaniu wiedzieliśmy że możemy powierzyć budowę Panu Tomkowi. Wiosną 2015 roku ruszyła budowa Naszego domu niskoenergetycznego. Z perspektywy czasu muszę przyznać, że był to bardzo trafny wybór. Roboty przebiegały naprawdę szybko. Każda faza budowy była zsynchronizowana z następstwem tak, aby nie tracić czasu. Miło było patrzeć na rosnący z dnia na dzień dom. Mojej głowy nie zaprzątała troska o materiały budowlane, sprzęt. Warto wspomnieć o fachowości kierownika budowy oraz solidności poszczególnych ekip wykonawczych. Prace zakończyły się w lutym 2016 roku i pierwsze święta Wielkiej nocy już spędziliśmy w naszym wymarzonym domu. Dziś mija prawie rok od kiedy mieszkamy. Za nami pierwsza zima i to dość sroga bo temperatury w nocy spadały do ok -25’c. Budynek jest bardzo ciepły, pompa ciepła sprawdza się rewelacyjnie. Każdemu gorąco polecam współpracę z WMDOM

Artur – Orzesze 2014 rok

Polecam gorąco firmę budowlaną Pana Tomasza Niewelt. Firma wykonała najpierw projekt, a później dom niskoenergetyczny. Podczas budowy domu firma wykazywała się fachowością, a kontakt z zespołem nadzorujący był na najwyższym poziomie. Jakiekolwiek problemy rozwiązywane były szybko i sprawnie przez co dziś mogę cieszyć się moim nowym domem. Gorąco polecam firmę WMDOM z Rybnika.

Joanna i Artur – Rybnik 2016 rok

Przygotowując się do budowy domu, poszukując nowych technologii spotkaliśmy na naszej drodze Pana Tomasza Niewelt- właściciela firmy WMDOM, której powierzyliśmy budowę naszego wymarzonego niskoenergetycznego domu.

Firma zajmowała się budową domu kompleksowo: od projektu aż pod klucz na każdym etapie wykazując profesjonalne podejście, służąc nam dobrą radą, podpowiadając najlepsze rozwiązania ale także uwzględniając nasze uwagi i dostosowując się do naszych potrzeb.

Projekt domu powstał na bazie naszych własnych sugestii- dom miał być parterowy o powierzchni 150m² ogrzewany wyłącznie pompą ciepła.

Założony plan wykonywany był zgodnie z umówionymi terminami. Każdy etap budowy realizowany był przez wyspecjalizowaną, sprawną ekipę, która doskonale znała swoje zadania i wywiązywała się z nich bez zarzutu. Nawet jeśli zdarzały się nieliczne niedociągnięcia, pracownicy cierpliwie uwzględniali nasze uwagi i dokonywali poprawek aż do osiągnięcia zadowalającego nas efektu. Prace budowlane trwały niespełna 9 miesięcy.

W chwili obecnej, kiedy od dwóch miesięcy zamieszkujemy w nowo wybudowanym domu możemy bez wątpienia powiedzieć, że firma WMDOM jest zdecydowanie godna polecenia. Zapewnia nie tylko komfort cieplny budynku stosując najnowsze technologie dostępne na rynku ale także komfort psychiczny inwestorów podczas jego powstawania.

Iwona i Dawid Moskwa – Gorzyce 2015 rok

Firma budowlana “WMDOM” zaprojektowała nasz dom niskoenergetyczny w Gorzycach, jak również dostarczała potrzebne materiały budowlane i urządzenia w bardzo konkurencyjnych cenach. Dobra współpraca zaczęła się już na etapie tworzenia projektu. Pan Tomasz przyjął nawet funkcję kierownika budowy naszego domu. Nigdy nie zabrakło go na budowie, a teraz wiemy jak jest to ważne podczas realizacji wszystkich robót. Pracownicy jego firmy również służyli radą w potrzebnym momencie. Nic nie było odkładane na później. Bardzo profesjonalne podejście do klienta.

Mam przyjemności podziękować całej ekipie firmy za dobrą współpracę i za to, że w ciągu 2 lat mogliśmy się wprowadzić do naszego wymarzonego, ciepłego i taniego w utrzymaniu domu.

Firma “WMDOM” w pełni zasługuje na bardzo dobrą opinię. Możemy się polecić każdemu, kto ma jeszcze jakieś wątpliwości. Pozdrawiamy.

Hanna i Michał Moskwa – Pszów 2015 rok

Z przyjemnością chcemy wystawić rekomendacje firmie WMDOM. Szukaliśmy wykonawcy, który wykona dla nas prace samodzielnie, minimalizując nasze zaangażowanie. Planowanie budowy od momentu ustaleń umowy po wykonanie poszczególnych etapów przebiegało sprawnie i bez problemów (mimo naszych ciągłych zmian, dlatego dziękujemy za cierpliwość)

Firma pomagała w załatwieniu wszelkich formalności związanych z budową w sposób bezstresowy, czyli za nas. Wizyty na budowie były czystą formalnością, a zarazem przyjemnością. Dobry szybki i bezproblemowy kontakt z właścicielem Tomaszem Niewelt oraz ich kierownikiem budowy Marcinem Hlubek, a także indywidualne podejście to wielki atut WMDOMu

Jeśli interesuje Cię budownictwo niskoenergetyczne, a także nowoczesne rozwiązania technologiczne takie jak rekuperacja, pompy ciepła i wiele innych ta firma jest właściwie dla Ciebie.